سی شارپ چیست؟-«جلسه4»

با سلام!

خب فصل امتحانا هم داره تموم میشه برای همه و خصوصا من مطمئنا وقت بیشتری برای ایجاد مطالب دارم. خب جلسه 4 هم گذاشتم. در پست بعدی با همین مضمون شما می توانید آخرین بخش این آموزش را دریافت کنید.

 

این جلسه ی 4 است که تقدیم حضورتان می شود:

 

در بخش پیش یاد گرفتیم که چگونه یک کد ساده بنویسیم و جواب چهار عمل اصلی را چاپ کنیم. و یا مقداری را بگیریم. هم چنین با تمیز نویسی و چند نکته در باره ی برنامه نویسی یاد گرفتیم. حال با گذارندان این فصل شما باید بتوانید:

ü      مفهوم محل های ذخیره را بدانید و آن ها را از هم تشخیص دهید.

ü      بتواند نوع آن ها را تعیین کند.

ü      به آن ها مقدار دهد.

محل های ذخیره، مکان هایی مجازی هستند که در آن ها اطلاعات ذخیره می شود. این محل ها به دو بخش کلی تقسیم می شوند:

  1. 1.      موقت: مکان هایی که زما اجرای برنامه تشکیل شده و زمان بستن آن ها خودشان و اطلاعات درونشان از بین می رود.
  2. 2.      ثابت: مکان هایی که اولین باری که برامه اجرا می شود تشکیل شده و سپس حتی پس از بستن برنامه اطلاعات حذف نمی شوند.

این محل های ذخیره جهت نگهداری و استفاده ی داده ها[1] و استفاده از آن ها در کد است. ما فعلا محل های ذخیره ی موقت را کار می کنیم.

 

انواع محل های ذخیره

  • §         متغیر[2]ساده ترین و انعطاف پذیر ترین و همچنین پر کاربرد ترین محل ذخیره است. دقت کنید که محل های ذخیره دارای نام، جنس، نوع ومقدارند. پس در نتیجه آن ها باید تعریف شوند.حال متغیر ها را به صورت زیر تعریف می  کنیم:

مقدار = نام جنس; 

همانطور  که خواندیم جنس ها انواع مختلفی هستند که مهمترین آن ها رشته، عدد صحیح، کارکتر، عدد گویا می باشند. نام هم باید حتما با حروف انگلیسی باشد و اول آن حرف باشد نه عدد. در ضمن نام باید عاری از هر گونه علامت باشد. فاصله هم در نام ها معنایی ندارد. یک عرف در برنامه نویسی وجود دارد که می گوید:«به خاطر این که نمی توان در نام گذاری از فاصله استفاده کرد، بهتر است اول هر کلمه در اسم را بزرگ بنویسیم.»باید دقت داشته باشید که متناسب با جنس یک متغیر، به آن مقدار دهید. مثلا اگر جنس متغیر رشته است، حروف را در “” بنویسید.لازم به ذکر است که مقدار دهی در همان زمان تعریف یک متغیرالزامی نیست. بنا براین می توان نوشت:

; نام جنس

وقت آن رسیده که به طور عملی ببینیم:

ادامه را دانلود کنید…

 

لینک این پست در شهر شاموت قدیمی!

متولد سال 76. از 6 سالگی با کامپیوتر کار های کوچک می کرد، تا تصمیم گرفت یک زندگی جدید را آغاز کند. یک زندگی شاموتی!
از اون به بعد، برنامه نویسی را آغاز کرد و شروع کرد به طراحی وبلاگ و سایت های مختلف.

Facebook LinkedIn  

نظر شما

*