محاسبه کمیت های فیزیکی توسط Shamot Formula Maker!

نام نرم افزار: Shamot Formula Maker!(physics)Beta v 1.0

SFM

SFM!(Physics)Beta v1.0

سلام دوستان!

تا به حال شده که بخواهید یک مقدار فیزیکی(مثلا مقدار کار) را حساب کنید ولی فرمولش یادتان نباشد؟ در آن صورت باید کلی بگردید و کتاب های فیزیک را زیر و رو کنید به خاطر یک فرمول! یا در اینترنت (که ایرانی ها واقعا در زمینه ی علمی در اینترنت کوشا بوده اند:دی)بگردید. هزاران وب پیج را بگردید ولی دریغ از یک فرمول ساده!(البته اگر ویکی جون رو کنار بزارین!) خب این مشکل بزرگی است و من بر آن شدم که این مشکل را بر طرف کنم!

نرم افزار Shamot Formula Maker! که بهتر است آن را  ماشین حساب فرمولی نام ببریم، قادر است علاوه بر نمایش فرمول ها و نام جزئیات آن، جواب را محاسبه کرده و به شما بگوید!

خوبی این نرم افزار این است که در هر فرمول می توان هر مقداری را تغییر داد.(در صورتی که به فرمول لطمه نخورد. مثلا وزن میشود جرم × 100. خوب معلوم است که 100 جزوی از فرمول است و قابل تغییر نیست!)یعنی به فرض در یک فرمول شما 3 مقدار دارید. مثلا:

1=2÷2

شما به فرض یکی از 2 ها را ندارید:

1=2÷X

یا بر عکس:

1=2÷X

و یا جواب  را ندارید:

X = 2 ÷ 2

در همه ی صورت ها عبارت همچنین چیزی می شود:

1=2÷2

 

از دیگر مزیت های این نرم افزار می توان به فرهنگ اطلاحات علمی آن اشاره کرد که با نوشتن یک موضوع علمی(بیشتر فیزیک)، کاربرد، توضیح، نام کامل آن موضوع را لیست می کند. در ضمن این فرهنگ داراری تاریخچه نیز می باشد که با هر بار جستجو بروز می شود.

 

 

 

 

 

لینک این پست در شهر شاموت قدیمی!

متولد سال 76. از 6 سالگی با کامپیوتر کار های کوچک می کرد، تا تصمیم گرفت یک زندگی جدید را آغاز کند. یک زندگی شاموتی!
از اون به بعد، برنامه نویسی را آغاز کرد و شروع کرد به طراحی وبلاگ و سایت های مختلف.

Facebook LinkedIn  

نظر شما

*