چرا این استیو، اون استیو نشد؟

چرا این استیو، اون استیو نشد؟ روزانه هزاران مدیر در شرکت های مختلف شروع به کار می کنند و از کار خداحافظی می کنند. ولی چرا بعضی از آن ها معروف می شوند؟ و بعضی های دیگر نه؟

استیو جابز پس از مرگش به عنوان یک سمبل در دنیای تکنولوژی، از دنیا رفت اما یادش جاودانه باقی خواهد ماند. استیو بالمر، مدیر عامل فعلی مایکروسافت، سال دیگر از سمت خودش بر کنار خواهد شد. ولی چرا این استیو مانند استیو اپل، جاودانه و معروف نشد؟

رسانه ها نقش بسزایی در ساختن قهرمان با بازتاب کردن مطالب به نحوی که می خواهند، دارند. شاید همین رسانه یک استیو را به عنوان قهرمانی در یک سوی میدان ساختند و دیگری را رها کرده اند. یعنی بی انصافی نیست؟ مردی که 30 سال از عمرش را به عنوان یک مدیر، در شرکت بزرگ مایکروسافت صرف کرده است و همیشه کنار پسر بزرگ خودش، مایکروسافت، بوده، حالا نه تنها به عنوان قهرمان شناخته نمی شود بلکه به عنوان دلیل اصلی ضرر های اخیر مایکروسافت هم شناخته می شود.

از خصوصیات این مرد، هر چیزی هم که بگیم، کم گفتیم. او به عنوان آدمی عجیب و گاهی “دیوانه” شناخته می شود. بله درست شنیدید (البته خواندید) دیوانه! ویدئو زیر گویای همه ی ماجراست.

Aparat

 

لینک به یوتیوب: Youtube

 

Aryan

متولد سال 75، علاقه به اینترنت و کامپیوتر از بچگی باعث شد تا او شروع به نویسندگی و ساخت نرم افزار از سنین کم بکند.

Facebook Twitter LinkedIn Google+  

5 نظر

نظر شما

*