چگونه یک پروژه موفق داشته باشیم

اگر شما هم در حال ساخت پروژه ای هستید قطعاً مدام به موفقیت آن فکر می کنید و دنبال راه های مختلف موفقیت آن هستید. من به شما تمام تجربه خودم را نشان می دهم تا بتوانید بهترین پروژه های خود را بسازید!

البته به طور ناخودآگاه پیش فرض من از پروژه، کار های کامپیوتری بوده و برای همین مثال هایم کامپیوتری مطرح شده است اما این تجربیات برای هر پروژه ای جواب می دهد!

 

 

1. کیفیت!

کیفیت مهم ترین اصل یک پروژه است. اگر کار شما کیفیت نداشته باشد هیچ ارزشی ندارد. زیرا خود شما هم که سازنده آن بودید برایش وقت نگذاشته اید و این بدان معناست که برای خود شما هم بی ارزش است.

اما چند نکته که کیفیت کار شما را دو چندان می کند:

نو باشید

هیچوقت تقلید نکنید. تقلید دزدی است، هیچ کاربری نمی خواهد از خدمات دزدیده شده استفاده کند. مطمئن باشید که هیچ راه حلی جز داشتن ایده نو نمی تواند شما را بالا ببرد.

 

 

 

قدرتمند شروع کنید و به همین قدرت ادامه دهید

کار شما به قدرت نیاز دارد. به تلاش زیاد. اگر می خواهید بالا بروید به همان اندازه تلاش کنید و دقت عمل داشته باشید. در اطرافتان چیز هایی بگذارید که به شما این پیام را می دهد: هنوز انقدر قدرت دارم که دنیای خودم را بسازم.

 

 

 

همیشه ذره بین داشته باشید

دقت در کار ها موجب می شود که بهترین نتیجه را داشته باشید.

برای مثال به دو سایت خرید شارژ اعتباری سیم کارت زیر نگاهی بیندازید:

نکاتی که آزار دهنده هستند:

1. رنگ ها هیچ هارمونی خاصی با هم ندارند.

2. منوی «اندروید دارید؟» زیر قسمت اصلی سایت قرار گرفته است.

3. همان طور قسمت دکمه گوگل + هم کاملا به صفحه اصلی چسبیده است که به خاطر تضاد رنگی زیاد نیاز به فاصله دارد و این عدم فاصله نشانه بی حوصلگی صاحب سایت در زمان اضافه کردن این دکمه است.

4. یک نوشته ای زیر همه چیز وجود دارد که نمی دانیم دقیقا چیست. گویا نوشته است«به زودی قالب سایت تغییر خواهد کرد» اما کاملا بی حوصله طراحی شده است و یا اگر هم به خاطر مشکلی اشتباهاً به این گونه نمایش داده می شود، باز به خاطر بی دقتی رها شده است.

5. و در کل یک نگاه کلی که بیندازیم می بینیم که سایت شلوغ و در هم است و فونت ها هیچ نظمی ندارند و لوگو ها به صورت فشرده کنار هم قرار گرفته اند.

حال این سایت را با سایت زیر مقایسه کنید:

 

نکات بالا کاملا رفع شده است. فاصله بین ستون ها و قسمت ها(همان مراحل که شماره دارند) مناسب است، رنگ ها با هم تناسب دارند و همین طور توضیحات در پایین اصل سایت هستند و موجب مزاحمت نمی شوند.

 

از همه این ها که بگذریم سایت اولی با این که اجناس بیشتری می فروشد ولی در نگاه اول بین این دو سایت ، سایت دوم آدم را جذب می کند.

پس یادتان باشد. به همان اندازه که وقت می گذارید، به همان اندازه هم نتیجه بهتری می گیرید.

 

 

 

2. هیتلر خود را بکشید

 

باید بدانید که قدرتمند بودن یعنی در مقابل همه چیز محکم بودن. حتی در مقابل هیتلر درونتان!

کاربران شما نباید اذیت شوند. اگر شما دچار کمبود پول هستید به کاربر شما ربطی ندارد.پس کاربران خود را اذیت نکنید.

اگر در حال ساخت سایتی هستید تبلیغات خود را هدفمند کنید.اگر در حال ساخت نرم افزاری هستید لطفاً از بهترین ایده برای ساخت ظاهر برنامه استفاده کنید. فقط به سود فکر کردن مساوی است با فکر نکردن به کاربر. وقتی به کاربر فکر نکنید آن هم اصلاً به شما و پروژه تان فکر نمی کند.

3. با کاربرتان در یک تیم باشید

مطمئن باشید نقد، خصوصاً از طرف کسانی که به پروژه شما دسترسی و نیاز دارند بهترین دارو برای پروژه تان است.

برای همین هرگز از کاربرتان فاصله نگیرید. اگر او به پروژه تان نیاز داشته باشد پس بهترین ایده ها را می دهد تا بتواند بهتر از پروژه تان استفاده کند. پس هیچوقت فکر نکنید که کاربرتان هیچ چیز نمی داند و اصطلاحاً منت سر کاربرتان نگذارید. اگر او نباشد پروژه شما به هیچ دردی نمی خورد.

 

 

 

4. تبلیغ کنید

از پروژه تان به همه بگویید. اول از اطرافیان شروع کنید. از مزایای آن تعریف کنید و در شبکه های اجتماعی مطرح کنید.

همینطور طرح خود را در جاهای مختلف تبلیغاتی نشان دهید. از هزینه نترسید. این بدان معنا نیست که بی حساب تبلیغ کنید. بر عکس به این معناست که کاملا حساب شده و دقیق این کار را انجام دهید. ولی انجام دهید و از خرج کردن بابت پروژه تان نترسید.

تبلیغ به معنای فقط معرفی نیست. باید در ذهن ها بماند. اصلاً همین تلویزیون خودمان را مثال بزنم. صدها تبلیغ تا به حال همه مان ازتلویزیون مشاهده کردیم. اما کدام ها یادمان مانده است؟

کدام یک از ما هستیم که تبلیغ سهام فلان شرکت و اوراق بهادار و از این چیز ها یادمان بماند؟

چرا این گونه است؟ جواب واضح است. فقط تبلیغاتی که به شیوه هنری و خلاقانه ساخته شده اند در ذهن می مانند. پس برای شما که می خواهید موفق ترین پروژه را داشته باشید تبلیغاتی که واضح و رک منظور خود را بیان کند  و هیچ خلاقیتی نداشته باشد ممنوع است!

یکی از ایده های تبلیغاتی که به فکر خود من رسیده بود برای همین شهر شاموت بنر زیر بود:

این بنر کنار مطالب سایت تبلیغ گیرنده قرار می گیرد و به این پست لینک شده است. به طور نا خود آگاه برای کاربر این بنر تبلیغ نیست بلکه انگار یکی از محبوب ترین پست ها می باشد.

 

دنبال بهترین ها برای تبلیغ خود باشید چون شما قرار است بهترین پروژه را بسازید. پس سراغ بهترین ها بروید.

 

 

حال اگر قصد تبلیغ دارید، می توانید از همین شهر شاموت آغاز کنید.  تمامی اعضای گروه شاموت سعی بر این دارند که هدفمند ترین خدمت را به شما ارائه دهند تا بیشترین بازدهی برای شما ایجاد شود و با راضی بودن شما همکاریمان ادامه پیدا کند.

ad button

تبلیغ می کنیم

متولد سال 76. از 6 سالگی با کامپیوتر کار های کوچک می کرد، تا تصمیم گرفت یک زندگی جدید را آغاز کند. یک زندگی شاموتی!
از اون به بعد، برنامه نویسی را آغاز کرد و شروع کرد به طراحی وبلاگ و سایت های مختلف.

Facebook LinkedIn  

5 نظر

نظر شما

*