5 تکنولوژی ضروری برای خودرو ها

متاسفانه برخلاف صنعت خودرو سازی ایران ، در سایر کشورها صنعت خودرو سازی روزبه روز درحال پیشرفت است. این صنعت چنان رقابتی را بین شرکت های سازنده خودرو ها به وجود آورده که هر روز سری جدیدی از خودروها را با دیزاین ها ، ویژگی ها و فناوری های جدید تولید می کنند.

تکنولوژی در اتومبیل

همان طور که به گوش می رسد سومین عامل مرگ و میر در ایران تصادف های خودروها با هم است پس فناوری های جدید که باید در خودروهای ایرانی لحاظ شوند، می توانند تاثیر بسزایی در کاهش آمار تصادف ها داشته باشند .

 

در زیر تعدادی از آپشن های ضروری برای خودرو ها نام برده شده است:

1. دوربین:

دوربین های جلو و عقب می تتکنولوژی در اتومبیلوانند تائیر بسیاری بر نحوه ی رانندگی شما داشته باشند. برای بیان تائیر آنها همین بس که نسل جدیدی از آنها بدون روشن بودن لامپها و در هوای مه آلود بسیار خوب عمل میکنند.

2. اینترنت:

از جمله امکانات خودروهای لوکس و همچنین خودروهایی که در حد متوسطی هستند از اینترنت برخوردارند. در رابطه با تاثیر آنها نیز کافی است که به این اشاره شود که نسل خودروهایی که بدون راننده حرکت می کنند مانند خودروی که توسط گوگل ساخته شده از لینترنت استفاده می کنند.

3. کیسه هوا(Airbag) :

مطمئنا یکی از اساسی ترین و مهم ترین فناوری ها برای خودروها محسوب می شود. هر چند این فناوری برای سایر شرکت های خودروسازی یک فناوری قدیمی محسوب می شود و حتما در خودرو های خود لحاظ می کنند اما باید گفت در ایران این فناوری جزو فناوری های نو ظهور محسوب می شود.

4. سیستم دستیار پارک :

از جمله جدید ترین تکنولوژی های صنعت خودروسازی است که هر یک از خودروسازان در حال تکمیل و بهبود بخشیدن به ان هستند . در این فناوری دیگر داشتن مهارت زیاد در پارک کردن مخصوصا پارک دوبل به فراموشی سپرده می شود.

تکنولوژی اتومبیل

5. گیربکس دوکلاچه:

از جذاب ترین انتخاب ها برای عاشقان خودرو و رانندگی محسوب می شود. یک گیر بکس خوب می تواند اتوماتیک نیز عمل کند و همچنین در مصرف بهینه سوخت نیز تاثیر داشته باشد.

اما لازم است گفته شود که فناوری های جدید دیگری در راه اند (مانند رانندگی خودکار ) و اصلا نمی توان در باره ی آینده صنعت خودرو سازی اظهار نظر کرد.

 

I like technology a lot and medicine ,too.

Facebook 

نظر شما

*