Phoneblocks: ایده ای عالی برای آینده ای روشن

Phoneblock ایدهتوی دنیایی که اپل و سامسونگ فقط به فکر ساختن بهترین گوشی دنیا با افزایش کاربری گوشی، به نحوی که خودشان فکر می کنند بهتر است، شخصی به نام Dave Hakkens راهی برای شخصی سازی گوشی های ما اندیشید. طرح او بر این ساس است که گوشی از یک بدنه اصلی تشکیل شده است که سایر اجزا را بر اساس نیاز خود به آن اضافه می کنید. برای مثال شاید شما دوربین گوشی برایتان مهم نباشد و فقط به باتری اهمیت می دهید، پس می توانید ظرفیت باتری را افزایش دهید و دوربین کوچک تری در گوشی خود بگنجانید.

اما چطور؟

گوشی همان طور که گفته شد از یک بورد نسبتا نازک تشکیل شده که حکم ستون فقرات را دارا است. سپس مانند لگو شما امکان اضافه کردن سایر اجزا را که به صورت بلاک های مکعبی که ارائه می شود را دارید.

نقاط مثبت

  • گوشی کاملا شحصی می شود (برای مثال اگر شما کسی هستید که به دوربین قوی روی گوشی خود علاقه دارید می توانید دوربین بهتری داشته باشید)
  • امکان تعویض قطعات (شاید برایتان پیش آمده باشد که صفحه گوشی هوشمند خود را شکسته باشید و یا قسمتی از گوشی خراب شده باشد. برای حل این مشکل یا هزینه بالایی باید پرداحت کنید یا این که کلا قابل حل شدن نیست. اما در این گوشی تمام اجزا قابل تعویض هستند.)
  • امکان ارتقا دادن قطعات (برای مثال دوربین گوشی شما، نیاز های شما را دیگر برآورده نمی کند. خوب چه کار می کنید؟ احتمالا گوشی جدید می خرید. اما داستان در این گوشی کاملا فرق می کند و شما قابلیت ارتقا تماما اجزا گوشی را دارید.)
  • کمک به محیط زیست (به طور متوسط هر نفر گوشی هوشمند خود را 2 سال نگه می دارد و سپس گوشی جدید می خرد. اما این گوشی شاید تا ابد همراه شما باشد که کمک بزرگی برای جلوگیری از رشد آلودگی الکترونیکی دنیا می کند.)
  • خرج کم تر (این کاملا به آینده شرکت و قیمت قطعات این گوشی بستگی دارد اما در کل نهایتا این گوشی باید با قیمت کم تری نسبت به سایر گوشی های هوشمند روانه بازار شود.)

نقاط منفی

  • ظاهری نه چندان خوب (البته این تنها یک طرح اولیه است اما طبق ویدئو منتشر شده، این گوشی کمی بزرگ و تا حدی کلفت به نظر می آید که استفاده روزانه از آن دور از ذهن است.)

 کی به بازار عرضه می شود؟

هنوز مشخص نیست که آیا هیچ وقت امکان عرضه شدن این محصول به بازار هست یا نه. این تنها در حد یک ایده است که امکان عملی شدن آن هم دوز از ذهن نیست. اگر فکر می کنید که این ایده ی جالبی است بد نیست که به وب سایت آن بروید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. ویدئو زیر را هم که در مورد معرفی این محصول است از دست ندهید.

لینک به وب سایت رسمی Phoneblocks

لینک به یوتیوب

لینک به آپارات 

Aryan

متولد سال 75، علاقه به اینترنت و کامپیوتر از بچگی باعث شد تا او شروع به نویسندگی و ساخت نرم افزار از سنین کم بکند.

Facebook Twitter LinkedIn Google+  

2 نظر
  1. ایده ی جالبیه … اما آیا استقبال ِ زیادی ازش میشه؟باید صبر کرد
    ممنون از مطالب خوب و به روزتون:)

نظر شما

*